Други циклус едукације у оквиру пројекта Дигитални грађанин

У среду, 17. априла у Библиотеци града БеоградазапосленеЈелица Зељић и Тања Петровић присуствовале су другом кругу обуке за микро:бит и БОЗОН у оквиру пројекта Дигитални грађанин, у који смо укључени са још 19 библиотека у Србији.
Том приликом запослене су примиле донацију 20 микро:бит рачунара и 5 додатака за микро:битове (БОСОНуради сам електронских сет додатака), који остају у трајном власништву Осечинске библиотеке.
Наше кориснике и суграђане у Библиотеци у Осечини и Пецкој очекују едикативне и веома занимљиве радионице, а наравно и опрема коју можете позајмити у Библиотеци.
Пројекат Дигитални грађанин спроводи Институт за иновативност и развој младих из Загреба у целом региону и на овај начин укључује укупно 170 библиотека, међу којима је 120 из Хрватске, 20 из Босне и Херцеговине, 20 из Србије и 10 са Kосова. Локални партнер у Србији је програм Битка за знање чији је носилац Фонд Б92.